TAJEMNICZY ŚWIAT

FORUM POŚWIĘCONE MAGII, NIEZWYKŁYM STWORZENIOM I SAMODOSKONALENIU


#1 2011-09-19 00:11:34

 Kelajno

Administrator

7536127
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 361
Punktów :   

PRZEPISY NA MABON :)

SZARLOTKA

• 3 szklanki mąki
• 1 łyżeczka proszku do pieczenia
• 1 szklanka drobnego cukru
• 1 cukier waniliowy
• 250 g zimnego masła roślinnego (może być masło lub margaryna)
• 4 jajka

Jabłka:

• 2 kg jabłek (najlepiej szara reneta albo antonówka)
• około 12 łyżeczek cukru
• 1 cukier waniliowy
• 5 -10 dag rodzynek
• 1 łyżeczka cynamonu


Przygotowanie:
•Jabłka obrać, pokroić na niewielkie kawałki i razem z cukrem oraz cukrem waniliowym lekko podsmażyć, tak aby się nie rozpadły. Dodać rodzynki i cynamon.
•Przesiać mąkę razem z proszkiem do pieczenia bezpośrednio na stolnicę, dodać 3/4 szklanki cukru, cukier waniliowy oraz masło. Całość posiekać nożem. Dodać 3 żółtka i 1 całe jajko. Zagnieść szybko ciasto i podzielić na 2 części. Zawinąć w folię i włożyć do lodówki na godzinę.
•Jedną część ciasta rozwałkować bezpośrednio na papierze do pieczenia i razem przełożyć do prostokątnej formy. Wstawić do lodówki. Białka z 3 jaj ubić na pianę, następnie stopniowo dodawać resztę (1/4 szklanki) cukru, ciągle ubijając, aż piana będzie sztywna i błyszcząca.
•Piekarnik nagrzać do 175 stopni. Formę z ciastem wyjąć z lodówki, wyłożyć jabłka. Przykryć ubitą pianą z białek. Na wierzch położyć drugą część rozwałkowanego ciasta.
•Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec przez 1 godzinę (gdyby w trakcie pieczenia wierzch za bardzo się zrumienił, położyć kawałek folii aluminiowej). Po upieczeniu posypać cukrem pudrem.

SEROWE CIASTECZKA Z JABŁKIEM

Składniki:
•250g mąki
•250g białego sera
•250g masła (można dodać mniej, łatwiej będzie sie wałkowało; czasem daję 125 g)
•3-4 jabłka
•cukier puder do posypania


Ser zmielić. Jabłka umyć, obrać, usunąć gniazda nasienne, pokroić w ósemki. Mąkę wyrobić z serem i ogrzanym do temperatury pokojowej masłem. Dalej wg przepisu: rozwałkować i wykroić szklanką krążki jak na pierogi - wg mnie trudne do osiągnięcia, bo ciasto się klei (podobno dobrze w tym celu schłodzić ciasto w lodówce, lub dać mniej masła - wtedy będzie ok). Ja po prostu odrywałam ciasto po kawałku, robiłam z niegu kulki i spłaszczałam je. Na każdy krążek nałożyć kawałek jabłka, złożyć na pół i skleić w rogach. Porcja na około 25 ciasteczek.

Piec w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni przez 25 - 30 minut.


MUS Z WINOGRON

Składniki:
1 kg winogron o miękkiej skórce (najlepiej bezpestkowych)
sok z 0,5 cytryny
2-3 łyżki mąki ziemniaczanej
cukier do smaku
doniczka melisy

Przygotowanie:
Winogrona przetnij na pół i wyjmij pestki. 2/3 winogron zmiksuj w malakserze, tak, jednak, by były wyczuwalne kawałeczki. Owoce wrzuć do rondelka i zalej mąką ziemniaczaną rozpuszczoną w niewielkiej ilości wody, dodaj cukier i sok z cytryny, zagotuj do ścięcia się mąki. Wyłącz ogień i dodaj resztę winogron w połówkach oraz listki melisy. Jeśli będą za duże można je delikatnie posiekać. Włóż do pucharków i odstaw do lodówki do całkowitego ostygnięcia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gdynia.pun.pl www.slayersfans.pun.pl www.way-of-ninja.pun.pl www.grawladcapierscieni.pun.pl www.gimn2a.pun.pl